Konopie to nie tylko topy marihuany w postaci palenia skrętów czyli jonitów ale także otrzymywany z nisz haszysz. Szczególnie w Indiach gdzie haszysz cieszy się dużą popularnością…

 

charas

 

Historia Charasu

Charas odgrywa ważną rolę w kulturze i rytuałach niektórych wyznań religii hinduskiej, zwłaszcza wśród Shiva’s. Nazwa jak i samo zapoczątkowanie pozyskiwania charasu pochodzi właśnie z rejonów Indii, Nepalu czy Pakistanu gdzie od wieków towarzyszy miejscowej ludności w obrzędach religijnych.

Charas zwany także „Finger Hash” to haszysz, który otrzymywany jest metodą pocierania między dłońmi świeżych, kwiatów ( topów ) konopi, tak aby materiał z gruczołów żywicznych rośliny osadzał się na dłoniach. Następnie tak oblepione dłonie pociera się intensywnie o siebie, dzięki czemu czarna jak smoła żywica zaczyna się rolować, tworząc gotowe jointy.

Mimo że słowa charas coraz częściej używa się na określenie każdego haszyszu z obszaru Himalajów, jej najszlachetniejsza odmiana powstaje w północnych Indiach i Nepalu (a także w Tybecie i Pakistanie).

Jednak nie sama geografia decyduje o przyznaniu szlachetnego miana charasu.

Obecnie proces wytwarzania charasu jest kultywowany w Hindustanie i wykorzystywany do czczenia takich bogów, jak Sziwa, Ganesza lub Hanuman, dlatego też miasteczka nieopodal świątyń hinduistycznych są często odwiedzane przez turystów z zachodniego kręgu kulturowego. Dawniej celem takich wycieczek była legendarna Goa, a dziś są to głównie miejsca typu Maneli.

Dobry charas powinien być czarny lub bardzo ciemno-brązowy, nęcić kwiatowo-owocową wonią, nie zawierać cząstek roślinnych i łatwo dawać się ugniatać (co jest oznaką świeżości). Lekko wysuszony może być mocniejszy. Wszystko zależy od tego, czy nie leżakował za długo. Należy pamiętać, że zbiory Himilajskiej Sativy przypadają od października do listopada i wtedy należy spodziewać się najświeższego charasu.

 

charas

 

Z jakiej odmiany marihuany powstaje Charas?

Charas powinien pochodzić z czystej Sativy rosnącą w Himalajskich górach.

THC jest dość wysoki a ponadto posiada dużą zawartością THCV ( bardzo rzadki kannabinoid obecny tylko w czystych sativach ).

Wysoki poziom THCV zawdzięcza m.in. górskiemu klimatowi.

Otrzymany efekt, wysokiego haju o stonowanej euforii i bardzo radosnym, ale także medytacyjnym charakterze który trwa od 2-5 do 3 godzin.

Uzyskanie efektów Himalajskiej Sativy może być niemal niemożliwe do odtworzenia, ponieważ nie zapewnisz tego klimatu i „powietrza” które jest tam. Tak samo outdoor musiałby się kończyć w październiku lub listopadzie. Aby posmakować prawdziwego charasu pozostaje wyjazd na wycieczkę…

 

Charas wideo;

 

Buch z Tobą