Co ciekawego słychać w Amsterdamie? Przede wszystkim Amsterdam to idealne miejsce dla miłośników marihuany.

 

Amsterdam jest kolebką Holandii jeśli chodzi o palenie marihuany.

Nawet jeżeli władze Holandii próbowały ograniczyć handel marihuaną, Amsterdam pozostawał wyłączony od tych ograniczeń. Dlatego warto udać się właśnie od Amsterdamu aby odwiedzić coffeeshopy czyli  miejsca gdzie można palić marihuanę.

 

coffeeshopy w amsterdamie

 

W Holenderskich coffeeshopach panująca kultura konopna przenosi nas do innego świata. Po wejściu do jednego z takich miejsc uderza nas zachęcająca, swobodna atmosfera. Przy barze wybieramy spośród długiej listy odmian gatunku sativa, indica, żywności marihuanowej czy haszyszu.

 

Coffeeshop Amsterdam cena;

Ceny plasują się od 7 do €15 za gram, w zależności od odmiany towaru.

Coffeeshopy zazwyczaj są zatłoczone zwłaszcza wieczorami i w weekedny, ale przyjazna atmosfera sprzyja zawieraniu wśród palenia.

 

Każdy coffeeshop ma swój styl i niepowtarzalną atmosferę. Coffeeshopy prześcigają się w eksperymentach w poszukiwaniu tego idealnego smaku i tego idealnego otoczenia, w którym konsumenci mogą wyciągnąć z niego jak najwięcej. Szczególnie, że mają już kilka festiwali i wydarzeń, na których mogą wystawiać swoje wysoce kreatywne produkty. Konopie stają się stylem życia dla prawdziwych mistrzów w swoim fachu.

Abraxas

coffeeshopy w amsterdamie abrax

coffeeshopy w amsterdamie abrax

Nazwa Abraxas pochodzi od siedmiu planet z czasów Średniowiecza a także Najwyższego Bóstwa w mitologii perskiej i gnostyckiej. Abraxas to coffeeshop gdzie spędzisz czas w otoczeniu mistycznych i bliskowschodnich motywów dekoracyjnych. Z elegancko rzeźbionymi drewnianymi zdobieniami i przepięknymi płytkami na ścianach, jest urządzony z dbałością o szczegóły. Firmowe odmiany to przede wszystkim Amnesia Haze, Amnesia Lemon oraz Mako Haze a oprócz marihuany znajduje się także duży wybór haszyszu, na przykład Ketama i Moroccan.

Adres; Jonge Roelensteeg 12-14, 1012 PL Amsterdam, Holandia

Amnesia Coffeeshop

coffeeshopy w amsterdamie amnesia

Nazwa coffeeshopu pochodzi od nazwy jednej z najpopularniejszych odmian marihuany wysokiej jakości. Nic dziwnego bowiem w tym coffeeshopie oferują doskonałą jakość towaru będącymi szczepami, które zgarnęły nagrody na Cannabis Cup. Delektując się ich przepysznym Malana Cream, możesz być pewny, że za chwilę odlecisz… Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i delektuj się każdym przepysznym buchem.

Adres; Bergstraat 11-1, 1015 AV Amsterdam, Holandia

Baba Coffeeshop

coffeeshopy w amsterdamie baba

coffeeshopy w amsterdamie baba

Baba Coffeeshop został zaprojektowany na bliskowschodnią modłę tak abyś mógł podziwiać piękno posągów w realistycznych pozach i w mitycznych szatach, bóstw rzeźbionych w kamieniu. Panująca atmosfera jest pełna życzliwości i skłaniająca do nawiązywania kontaktów. Tutaj nacieszysz zmysły ulubionymi odmianami np. Aghani Border, L.A. Confidential, Thai oraz White Widow. Wystarczy kilka buchów i odpływasz myślami…

Adres; Barentszstraat 130, 1013 NS Amsterdam, Holandia

Barney’s Coffeeshop

W Barney’s na stołach znajdują się waporyzatory oraz wyświetlacze LCD przedstawiające opisy poszczególnych odmian marihuany. Menu zawiera odmiany takich zwycięzców Cannibis Cup jak; Dr. Grinspoon, Pineapple Chunk, Utopia Kush, a także odmiany haszyszu: Nepali Temple Ball bądź Triple Zero hash. To oblegany coffeeshop więc nie jest dla kogoś kto potrzebuje dyskrecji, bardziej dla kogoś, kto lubi być w centrum uwagi. Barney’s wyróżnia się wspaniałą atmosferą entuzjazmu i łagodności a kompetentny personel, który przynosi Ci wszystko, czego tylko potrzebujesz, a co związane jest z marihuaną.

Adres; Haarlemmerstraat 102, 1013 EW Amsterdam, Holandia

The Blue Bird

coffeeshopy w amsterdamie bluebird

coffeeshopy w amsterdamie bluebird

 W The Blue Bird już od progu jesteś częstowany ich sztandarową SO-G Kush – hybrydą LA Confidential i Kandy Kushgrown. To hybryda o łagodnym smaku i zapachu, która daje bardzo spokojny haj i powoduje umiarkowany napływ pozytywnych odczuć.

Adres; Sint Antoniesbreestraat 71, 1011 HB Amsterdam, Holandia

Bulldog Coffeeshop

coffeeshopy w amsterdamie bulldog

coffeeshopy w amsterdamie bulldog

Bulldog Coffeeshop położony jest w dzielnicy czerwonych latarni. Został przekształcony w 1975 roku przez Henk de Vries ze sklepu erotycznego, który prowadził tam jego ojciec. Bulldog Coffeeshop to miejsce, w którym wszyscy są mile widziani. Miejsce, w którym ludzie mogą cieszyć się przywilejem bycia sobą. Dlaczego Coffeeshop ma nazwę i logo psa ? Ponieważ Henk de Vries był zainspirowany przez swojego buldoga o imieniu Joris. Poza kawiarniami są też dwie kawiarnie, trzy sklepy z pamiątkami i hotel w Amsterdamie, hotel i domy wakacyjne w Kanadzie, bardzo luksusowy kurort na Bali i cztery linie produktów: merchandising, kawa mrożona, produkty dla palaczy i nasiona marihuany.

Dampkring

coffeeshopy w amsterdamie dampkring

coffeeshopy w amsterdamie dampkring

Dampkring został otwarty w 1993 roku i od tej pory ma w swoim asortymencie szeroki wybór odmian. To przestronny coffeeshop, przywołujący atmosferę w hiszpańskim stylu a wyluzowana atmosfera sprawi, że nie będziesz chciał z stamtąd wychodzić. Polecane odmiany to Amnesia, G13, Mexican Haze, Kali Mist oraz firmowy Dampkring ( zwycięzcą Cannabis Cup ). Do wyboru jest także haszysz na przykład Simpson Kush czy Dutch Moonshine.

Adres; Handboogstraat 29, 1012 XM Amsterdam, Holandia

Green House Coffeeshop

coffeeshopy w amsterdamie green house

Mały, przytulny Coffeeshop z towarem wysokiej jakości? Tak to jest Coffeeshop Green House czyli Zwycięzca XXXVIII edycji High Times Cannabis Cup. Największym uznaniem cieszą się odmiany; odmian jak Traincrash, Trainwreck, Flowerbomb Kush i Jack Herer.

Adres; Oudezijds Voorburgwal 191, 1012 EW Amsterdam, Holandia

Kadinsky Coffeeshop

Kadinsky znajduje się w pobliżu Rosmarijnsteeg co stanowi miejscową atrakcję. Posiada fantastyczne menu z opisem każdego haju, jakiego można oczekiwać po wypaleniu poszczególnych jointów. Bardzo bogaty asortyment w postaci takich odmian jak np. Blueberry Cheese, Dr. Grindspoon. czy Master Kush a także doskonałego haszyszu Silver Haze Ice. Kadinsky to przyjazny personel i oczywiście fantastyczne odczucia.

Adres; Langebrugsteeg 7A, 1012 GB Amsterdam, Holandia

Old Amsterdam Coffeeshop

coffeeshopy w amsterdamie old amsterdam

coffeeshopy w amsterdamie old amsterdam

Jak to bywa w większości Coffeeshopach jest zazwyczaj tłoczno ale panuje tutaj przyjemna i luźna atmosfera, a pracownicy są bardzo pomocni. Oprócz marihuany możesz zamówić coś do picia ( po za alkoholem ) aby delektować się tym fantastycznym doświadczeniem palenia marihuany.

Adres; Amstelstraat 35 1017 DA Amsterdam

Siberie Coffeeshop

Siberie znajduje się tuż przy pięknym kanale Brouwersgracht. W tym niewielkim coffeeshopie zmieści się na raz 25-30 osób. W swoim asortymencie mają odmiany o niezwykłych aromatach; już jeden buch wypełni całe pomieszczenie przepysznym zapachem, który sprawi, że inni też będą chcieli spróbować. Panuje tutaj wyluzowana atmosfera a cały lokal wypełniony jest rytmami muzyki reggae i hip-hopu.

Adres; Brouwersgracht 11, 1015 GA Amsterdam, Holandia

Smoke Palace

coffeeshopy w amsterdamie smoke palace

coffeeshopy w amsterdamie smoke palace

coffeeshopy w amsterdamie smoke palace

 Smoke Palace zwany kiedyś „Coffeeshop New York” – znajduje się tuż przy Oosterpark we wschodniej dzielnicy Amsterdamu. Smoke Palace zostało odnowione w środku i na zewnątrz, dzięki czemu możesz usiąść na tarasie na świeżym powietrzu lub też wejść do środka. Panuje pozytywna, przyjacielska atmosfera z pomocnym personelem a miejsce idealnie nadaje się na relaks w towarzystwie smakowitego jointa.

Adres;  Linnaeusstraat 83, 1093 EK Amsterdam, Holandia

 

Amsterdam wideo;

 

Buch z Tobą