Czerwone oczy po marihuanie mogą być jednym z głównych skutków ubocznych wśród palaczy. Efekt ten występuje częściej u osób sporadycznie palących “trawkę” niż u wprawionych palaczy. Co ważne ten efekt jest bez negatywnego wpływu na nasz organizm a czerwone oczy znikną same po około 3 godzinach od zażycia marihuany.

 

zjarane oczy dziewczyny

 

 

Dlaczego oczy po marihuanie robią się czerwone?

Marihuana wpływa na obniżenie ciśnienia krwi w organizmie, co powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i większy przepływ krwi w naszym ciele. W naszych oczach znajduje się wiele drobnych tętnic, ich rozszerzenie jest bardzo widoczne. Ma to jednak swoją zaletę w postaci leczenia jaskry. Zawarte w niej THC rozszerza naczynia i powoduje ustępowanie tej dokuczliwej choroby oraz zmniejsza ryzyko jej powstania.

zjarane oczy dziewczyny

jak wygladaja oczy po marihuanie

jak ukryc zjarane oczy

 

Ach ten dym…

Jako dodatkowy powód zaczerwienienia oczu podczas palenia marihuany warto też zaliczyć przebywanie w niewentylowanych pomieszczeniach podczas jej zażywania. Oczy są o wiele bardziej narażone w takich sytuacjach na działanie dymu, co może powodować podrażnienia i zaczerwienienia.

 

zjarane oczy dziewczyny

oczy po marihuanie zrenice

 

Jak pozbyć się czerwonych oczu po marihuanie?

Przede wszystkim zadbaj o nawodnienie organizmu. Przed zażyciem marihuany, w trakcie i po konsumpcji warto mieć wodę przy sobie. U wielu osób ta czynność zmniejsza lub nawet likwiduje zaczerwienione oczy. Rozwiązaniem jest także stosowanie kropli do oczu a także kropienie sztucznymi łzami, które dostępne są w większości aptek bez recepty.

 

jak ukryc zjarane oczy

 

Sztuczne łzy dają bardzo szybki efekt i nie mają skutków ubocznych.

Warto pamiętać że  czerwone oczy przechodzą po około 3 godzinach od zażycia marihuany.

 

oczy po marihuanie zdjecia

 

Czerwone oczy po marihuanie wideo;

 

Buch z Tobą