Jak przyjmować marihuanę? Myślisz marihuana – mówisz palenie. Oczywiście palenie marihuany prawdopodobnie jest najpopularniejszym sposobem przyjmowania marihuany jednak na pewno nie jest jedynym.

Co ważne sposób przyjmowania marihuany może wpłynąć na różne efekty i sposób jej działania.

Poznaj sposoby przyjmowania marihuany i wybierz najlepszy dla siebie;

 

jak przyjmować marihuanę

 

Palenie marihuany;

Marihuana była palona od wieków. Wiele tysięcy lat temu palona była do celów rytualnych. Na czym polega palenie marihuany ? Wystarczy podpalić wysuszone kwiaty marihuany a powstały w ten sposób dym jest wciągany do płuc. Dzięki budowie płuc, efekt działania przyjętej marihuany jest zazwyczaj natychmiastowy a haj trwa od godziny do dwóch. Palona marihuana jest najczęściej za pomocą szklanej fajki lub bonga a także za pomocą skręconych bibułek tworząc skręty – jointy. Niestety dym który towarzyszy paleniu marihuany zawiera szkodliwe substancje. Konopie nie zawierają tych substancji w sobie – powstają dopiero w dymie podczas spalania. Palenie niszczy również większość kannabinoli, przez co jest najmniej wydajne z wszystkim form przyjmowania marihuany.

Waporyzacja marihuany;

Waporyzacja polega na podgrzewania materiału roślinnego w taki sposób, aby przy jednoczesnym braku zapłonu i ognia, uwolnić z niego wszystkie substancje aktywne w postaci bezwonnej pary, którą następnie wciąga się do płuc – czyli tak jak podczas palenia. Dzięki temu kannabinoidy zawarte w marihuanie uwalniają się w znacznie niższej temperaturze niż podczas spalania, a na dodatek nie wydzielają się szkodliwe substancje smoliste takie jak podczas palenia marihuany w tradycyjny sposób.

Przede wszystkim waporyzacja to zdrowsza forma przyjmowania marihuany niż jej palenie. W trakcie waporyzacji susz poddany jest działaniu dużo niższej temperatury niż przy spalaniu, a całemu procesowi nie towarzyszy dym. Waporyzacja jest także wydajniejsza ponieważ bez spalania cenne kannabinole nie ulegają zniszczeniu dzięki czemu sama ilość materiału wystarczy na dłużej. Po wszystkim możesz też wykorzystać zawartość waporyzatora jako dodatkowy składnik przy produkcji np. masła konopnego, dzięki czemu nic się nie marnuje.

Kolejną zaletą waporyzacji jest jej dyskrecja, ponieważ w trakcie nagrzewania materiału, nie wydziela się charakterystyczny zapach (może to być wadą jednak tam gdzie wymagana jest dyskrecja, będzie to zaleta). Waporyzacja jest popularna wśród pacjentów medycznej marihuany ale także coraz więcej osób sięga po ten sposób przyjmowania marihuany.

 

jak przyjmować marihuanę

 

Jedzenie marihuany;

Jedzenie marihuany zdobywa coraz większą popularność. Marihuanę można dodać do praktycznie każdego dania; od masła, babeczek, ciastek i ciasteczek, pizzy a także napojów. Dodatkową zaletą jest, że można przygotować dowolną ilość potraw i smakołyków a następnie przechowywać je w lodówce lub zamrażarce przez długi czas.

 Jakie są efekty jedzenia marihuany ?

Efekt jedzenia marihuany jest silniejszy i trwa o wiele dłużej niż w wypadku innych metod (nawet do ośmiu godzin). Istnieje jedna złota zasada: jedz powoli, mniejsze ilości i uzbrój się w cierpliwość.

Metabolizowanie konopi może potrwać od 30 minut do 2 godzin zanim THC zostanie przetransportowane do mózgu, ale efekty za to mogą potrwać kilka godzin. Podczas jedzenia konopi, THC jest metabolizowane w wątrobie, która przekształca go do 11-hydroksy-THC.

To prowadzi do bardzo intensywnej fazy, przekraczając barierę krew-mózg. Jedzenia marihuany jest kwestią indywidualnej tolerancji i praktyki, bardzo ciężko jest zmierzyć poziom THC już gotowych do spożycia smakołyków. Bywa, że konsumenci nie doceniają tego, co skrywają w sobie przysmaki z trawką.

Problem z obliczeniem dawki THC mają problem nawet najbardziej doświadczeni specjaliści. Podczas spożywania jedzenia z marihuaną należy zacząć od małych dawek i cierpliwie czekać na efekty.  Jedzenie ich na pusty żołądek na pewno zwiększy i przyspieszy ich efekt działania. Dystrybutorzy w Kolorado twierdzą, że 10 miligramów THC lub CBD to standardowa dawka, która pomaga odczuć delikatne skutki.

Przy zjedzeniu zbyt dużej ilości zielonych smakołyków faza może okazać się zbyt przytłaczająca i męcząca, nawet dla doświadczonych smakoszy. Na szczęście nikomu nie udało się jeszcze nigdy przedawkować marihuany, w najgorszym wypadku zapadniesz w głęboki, długi i regenerujący sen. Jedzenie marihuany jest o wiele efektywniejsze i zdrowsze niż jej palenie.

Nalewki marihuany;

Nalewki marihuany to póki co najmniej popularny sposób przyjmowania marihuany.

Czym jest nalewka ? To THC skoncentrowane, rozpuszczone w wysokoprocentowym alkoholu. Nalewka jest skoncentrowana dlatego już jedna kropla pod językiem może wywołać haj w przeciągu kilku minut. W przeciwieństwie do olejów i jedzenia pokarmów zawierających marihuanę, nalewka nie podlega procesowi trawienia i trafia bezpośrednio do krwiobiegu, co pozwala na szybki efekt i lepszą kontrolę dawkowania.

Oleje w kapsułkach;

Oleje w kapsułkach to w koncentraty marihuany, które umieszczone w wygodnych do spożycia kapsułkach. Mogą być spożywane bezpośrednio lub dodane do napoju lub żywności. Dają efekty podobne do jedzenia marihuany.

 

jak przyjmować marihuanę

 

Koncentraty marihuany;

Koncentrat marihuany czyi butan hash oil to nowa metoda przyjmowania marihuany. Polega ona na skoncentrowaniu całej mocy marihuany w oleju haszowym, czyli “butan hash oil”.

Koncentrat marihuany jest otrzymywany poprzez ekstrakcję substancji czynnej THC za pomocą butanu. Butan przepuszcza się przez suche kwiaty konopi, i wykonaniu jeszcze kilku czynności otrzymuje się produkt końcowy. Koncentrat marihuany ma konsystencję wosku a jego najsilniejsze odmiany zawierają nawet 70-90% czystego THC. Dla porównywania topy mocnych odmian marihuany uważa się te które mają ponad 20% THC a rekordem jest 30% THC w topach marihuany.

Jak przyjmować marihuanę wideo;

 

Buch z Tobą