Marihuana a seks… czy to idzie w parze? A może bardziej przeszkadza? Czy niesie to ze sobą korzyści? Okazuje się że…

W historii znane są przypadki stosowania przez wiele kultur i plemion, marihuany do tych celów np. Indianie wykorzystują marihuanę od ponad 300 lat w rytuałach tantrycznych.

Konsumenci marihuany relacjonują o  zwiększonej kreatywności, lepszym skupieniu, dłuższym orgazmie i intensywniejszej więzi emocjonalnej. Jednak aby tak było trzeba dopasować m.in. odmianę marihuany.

Wiadomo, że mocna Indica może bardziej zmulić niż dodać werwy. Dlatego np. odmiany Sativa doskonale sprawdza się u par pragnących zwiększyć doznawaną przyjemność. Tutaj potrzeba obserwacji własnego ciała i testów aby dopasować odmianę do siebie i uzyskać wspaniałe efekty.

 

marihuana a seks

 

Wpływ marihuany na popęd seksualny

Badacze cały czas pracują nad właściwościami marihuany. Do niedawna panował mit że częste palenie marihuany może obniżyć popęd seksualny. Jednak naukowcy z USA ( autor badania; dr Michael Eisenberg, opublikowane w „Journal of Sexual Medicine” ) odkryli , że marihuana działa niczym afrodyzjak a palacze kochają się zdecydowanie częściej niż abstynenci.

 

marihuana a seks

 

Doznania po marihuanie i lepszy seks?

Marihuana działa rozluźniająco. Kochankowie są mniej powściągliwi oraz bardziej otwarci na nowe doświadczenia. Także chętniej uprawiają seks. Co więcej THC obecne w organizmie uwypukla zmysły zwiększając doznania seksualne. Co prawda, marihuana działa inaczej na kobiety, a inaczej na mężczyzn, ale wszyscy podkreślali, że seks był jeszcze bardziej intensywny.

System endokannabinoidowy, który składa się z receptorów kannaibnoidowych typu 1 i 2 (CB1 i CB2), aktywowany jest substancjami znajdującymi się w marihuanie, niedawno ujawnił się jako ważny modulator zachowań emocjonalnych. Czyli marihuana nie tylko wzmacnia satysfakcję ale także potęguje inne emocje.

Wpływ marihuany na potencję i długość stosunku?

Dla wielu par zbyt krótki seks stanowi problem. Substancje psychoaktywne zaburzają poczucie czasu – to co trwa kilka sekund w naszym umyśle może trwać kilka minut. W badaniu opublikowanym przez Pharmacological Research Journal 70% użytkowników marihuany stwierdziło, że doświadczyli oni poprawy w życiu erotycznym.

 

 marihuana a seks

 

Marihuana a płodność?

Mężczyźni, którzy konsumują duże ilości marihuany mogą produkować mniejszą ilość plemników i mieć gorszą jakość spermy. Może to dotyczyć 29 procent osób, które używają dużych ilości marihuany.

THC oddziałuje na prawidłowe funkcjonowanie męskich komórek rozrodczych, zakłócając sygnały wysyłane przez receptory kannabinoidowe do plemników.

Plemniki wykazują o wiele większą aktywność niż powinny, a w ostatnim etapie swojej drogi są zbyt zmęczone, aby dotrzeć do jajeczka.

Sytuacja będzie jeszcze gorsza w przypadku używania innych używek.

W jednym z badań nad CBD okazało się, że jest on aktywatorem tworzenia nasienia.

 

marihuana a seks

 

Jakie dawki marihuany poprawią życie seksualne?

Wayne Koff, dyrektor generalny i prezes Human Vaccine Project udokumentował w 1974r., że kluczem do wykorzystania marihuany jako stymulatora seksualnego jest odpowiednia dawka.

Jeden joint jest wystarczający, aby zintensyfikować doświadczenia zwiększenia popędu płciowego, zwiększenia wrażliwości dotykowej i poprawę doświadczeń seksualnych ale większa dawka może już przynieść niekorzystne efekty.

 

marihuana a seks

 

Wynalazki konopne czyli Sexxpot zamiast viagry dla kobiet

Założycielka Paradigm Medical Marijuana czyli Karyn Wagner opowiada o swoim produkcie czyli; Sexxpot przeznaczonym dla kobiet.

Czym jest Sexxpot ? To odmiana marihuany bazująca na odmianie od Mr. Nice’a, ze stosunkowo niską zawartością THC, wyhodowana, zapakowana, obrandowana przez firmę założoną przez Wagner, jako marihuanowy afrodyzjak i pierwsza odmiana zioła targetowana wybitnie pod kobiety.

Sexxpot nie bez powodu nazywany jest… naturalną Viagrą dla kobiet, a dlatego, że znacznie pomaga kobietom w osiągnięciu orgazmu.

Dzieje się tak m.in. dzięki mniejszej, niż przeważnie, zawartości THC (do 14 %).

Karyn uważa, że kobiety nie potrzebują tak dużo THC a w ich przypadku jego wysoka zawartość jest nawet niewskazana, gdyż od pewnego poziomu THC stymuluje anty-estrogenową aktywność w organizmie.

Prawdopodobnie, niższy poziom THC w Sexxpocie reguluje system endokanabinoidowy w organizmie oraz pomaga przywrócić właściwy balans w gospodarce hormonalnej, bez utraty terapeutycznych właściwości.

Rynek marihuany w Kalifornii zweryfikował już Sexxpota przez co Karyn nie narzeka na brak zamówień swojej odmiany 😉

marihuana a seks

 

Kobiety i marihuana?

Oczywiście, kobiety także kochają marihuanę co widać po prowadzonych profilach np. na Instagramie i  to nawet w Polskich realiach ;

https://www.instagram.com/naturalnacanna/

Muzyka do uprzyjemnienia chwil;

 

Buch z Tobą