Marihuana a sport? Czy marihuana przeszkadza a może pomaga w sporcie i na siłowni?

Nieważne, czy jesteś maratończykiem, okazjonalnym biegaczem lub jakimkolwiek innym sportowcem, marihuana może mieć wpływ na Twoje sportowe wyniki. Wraz z rosnącą ilością osób spożywających marihuanę także jest grono osób które aktywnie ćwiczy lub uprawia sporty dbając o swoje zdrowie i kondycję fizyczną.

   marihuana a sport

 

Czy marihuana pomaga a może przeszkadza w sporcie?

To zależy. Przede wszystkim od tego w jaki sposób ją spożywasz. Jeżeli palisz, to aplikujesz dym do swoich płuc a to nie służy w wydolności do ćwiczeń. A przecież palenie mairhuany jest tylko jednym ze sposobów przyjmowania marihuany i to niekoniecznie najlepszym. Z drugiej strony marihuana nie oddziałuje niekorzystnie na płuca tak jak popularne papierosy. Według badań 20 letnich badań na próbie 5000 osób regularne palenie skręta – jeden skręt dziennie przez 7 lat lub jeden na tydzień w ciągu 20 lat nie wpływa niekorzystnie na płuca.

Dla np. biegaczy może mieć znaczenie, że;

Przeciwbólowe i zmniejszające nudności właściwości marihuany mogą sprawić, że może się ona wydać szczególnie korzystna podczas biegów długodystansowych i innych sportach opartych na wytrzymałości, podczas których często występują skurcze żołądka i intensywne bóle stawów i mięśni. Marihuana działa również jako środek rozszerzający oskrzela, zwiększając przepływ powietrza do płuc.

Jenn Shelton, jedna z najlepszych ultra biegaczek stwierdziła;

“Osoba, która wygra maraton to ktoś, kto potrafi zachować spokój zapominając o bólu i rzyganiu… trawka gwarantuje te wszystkie trzy rzeczy.”

Nate Jackson były zawodnik NHL stwierdził, że gracze NHL na co dzień żyją w dużym bólu, a marihuana pomaga im się z tym uporać.

 

marihuana a sport

 

Marihuana działa także;

Marihuana wyostrza koncentrację dzięki czemu będziemy w stanie się bardziej skupić na treningu a także działa przeciwbólowo, co wspomaga regenerację mięśni. Według badaczy THC rozleniwia, co ma skutek spadku rozwoju w sporcie. Jeżeli jesteś w stanie zachować regularny trening to jest OK ale jeżeli zaczniesz opuszczać treningi bo „lepiej puścić dymka” to już może być problem. Naukowcy dodają również, że marihuana zaburza czas reakcji, umiejętności i psychomotorykę. Wiele też zależy od odmiany. Wiadomo że Sativa jest bardziej energetyzująca co może pomóc. Są osoby, którzy są w stanie skupić się lepiej podczas upalenia i czerpać z tego korzyści podczas ćwiczeń na siłowni. Dodatkowo marihuana rozluźnia mięśnie. Korzystający z dobrodziejstw marihuany przed ćwiczeniami fizycznymi twierdzą, że pozwala im ona na osiągnięcie stanu bardzo głębokiego skupienia na celu w wpływa na pozytywne nastawienie psychiczne. Osoby na siłowni twierdzą, że na haju dużo wyraźniej i lepiej odczuwają swoje ciało i mięśnie w trakcie ćwiczeń.

 

gastrofaza

Uczucie głodu czyli gastrofaza;

Dobrze znana gastrofaza może przynieść pozytywne efekty i być dobrze wykorzystana. Przestrzeganie diety jest najważniejsze, gdy chcemy osiągnąć idealną sylwetkę, jednak nie oznacza to całkowitej głodówki. Aby wyglądać dobrze, to wbrew pozorom trzeba jeść i to niejednokrotnie więcej, niż dotychczas. Dotyczy to przeważnie osób chudych, które mają problem z przybraniem na wadzę. A bez odpowiedniej dawki pożywienia mięśnie nie mają szans, aby prawidłowo rosnąć. Atleci bardzo często są zmęczeni i znudzeni przyjmowaniem dużych ilości pokarmu i w niektórych przypadkach na prawdę trudno się dziwić. Po zapaleniu skręta, znane chyba wszystkim sporadyczne obżarstwo można zamienić w zaplanowaną sesję nabierania masy.

Poprawia sen;

Zdrowy, stabilny sen jest jedną z najważniejszych rzeczy, kiedy mowa o intensywnych treningach i regeneracji twoich sił witalnych. To w czasie spoczynku nasze mięśnie mogą się zregenerować i przygotować do kolejnej porcji ćwiczeń. Badania wykazały, że kannabinoidy występujące w konopiach mogą naturalnie symulować aktywność mózgu w wyniku regulacji sektorów odpowiedzialnych za sen. Naukowcy odkryli, że po zapaleniu przeciętny człowiek może zasnąć godzinę wcześniej i wydłuża się czas snu głębokiego.

 

marihuana a sport

 

Prawo antydopingowe:

Światowa Agencja Antydopingowa w 2013 roku wykonała ukłon w stronę rosnącej akceptacji marihuany  podnosząc dopuszczalny poziom THC we krwi sportowców. Obecnie dozwolony poziom stężenia kannabinoidów w organizmie sportowców to 150 nanogramów na mililitr.

 

marihuana a sport

 

Siłownia z marihuana;

Dzięki ostatnim zmianom prawa w USA, powstaje pierwsza siłownia dla palaczy marihuany zwana „Power Plant”. Jak sam mówi jeden z pomysłodawców; Jim McAlpine „To nie będzie miejsce dla tych co chcą tylko zajarać i się powygłupiać”. Motywem stworzenia „Power Plant” jest umożliwienie zapalenia skręta przed ćwiczeniami, w celu osiągnięcia przez ćwiczących odpowiedniego stanu umysłu, ułatwiającego pełne skupienie na treningu jak i regeneracji.

 

Marihuana a sport wideo;

Buch z  Tobą