Marihuana na świecie… gdzie warto pojechać? Są miejsca na świcie związane z marihuaną do których po prostu warto pojechać.

marihuana na swiecie amsterdam

Holandia (Amsterdam)

Holandia to prawdopodobnie pierwsze miejsce na świecie które przychodzi do głowy mając na myśli marihuanę. Nic dziwnego ponieważ pierwszy Coffeeshop zwany Mellow Yellow został założony już w latach 70 ubiegłego wieku. Obecnie liczba Coffeeshopów oferujących zioło jest znacznie większa.

Amsterdam oznacza tolerancyjnych ludzi i odnosi się to zarówno do miejscowych, jak i dużej części marihuanowych turystów, którzy przyjeżdżają do Amsterdamu na ganja trip. W dzielnicy De Wallen znajduje się także budzące zainteresowanie Muzeum Marihuany i Haszu.

Jeśli chodzi o prawo to jakby się mogło wydawać marihuana w Holandii jest nielegalna… a status prawny coffeeshopów jest dość dwuznaczny przez co często balansują na krawędzi prawa głównie jeśli chodzi o zaopatrzenie coffeeshopów w marihuanę. Samo posiadanie marihuany w ilości do 5-ciu gram nie jest karane.

 

marihuana na swiecie amsterdam

 

W niektórych latach władze Holenderskie starały się wprowadzić obostrzenia dla obcokrajowców chcących kupić marihuanę wprowadzając tzw. Wietpassy a także możliwość kupna tylko dla mieszkańców. Obecnie powinno być normalnie tzn. jeżeli ukończyłeś 18 lat będziesz w stanie bez problemów kupić zioło w Coffeeshopie

Warto nadmienić, że z wszystkich tych regulacji utrudniających nabycie maryśki w innych miastach Holandii, Amsterdam był zawsze wyłączony z tych ograniczeń dlatego warto uderzać właśnie do niego…

 

marihuana na swiecie barcelona

 

Hiszpania (Barcelona)

W ostatnich latach Hiszpania dokonała postępu pod względem legalizacji marihuany przez co stała się dla niektórych „nowym Amsterdamem”. Barcelona to miasto które ma niezwykle bogate życie nocne, fantastyczną architekturę, jedną z najładniejszych plaż miejskich na świecie ( Barceloneta ), no i „last but not least” urokliwą ulicę LA RAMBLA przy której mieszczą się najpopularniejsze kluby konopne czyli Cannabis Social Clubs.

Jednak aby zakupić marihuanę będziesz potrzebował wyrobić specjalną kartę. Potrzebujesz do tego dowodu i 15€ opłaty. Jak jesteś komunikatywny to otrzymasz ją tego samego dnia chociaż może się zdarzyć że będziesz musiał czekać nie co dłużej ( zależy od klubu ).

Zawsze pozostaje kupno „po za” bowiem osób które oferuje palenie jest całkiem sporo szczególnie wieczorem w parku, koło klubu itp. Przy planowaniu wyjazdu do Barcelony warto rzucić okiem na kalendarz imprez konopnych bowiem obecnie organizuje się ich tam całkiem sporo w tym największe w Europie marihuanowe targi – Spannabis.

 

marihuana na swiecie jamajka

 

Jamajka

Jamajka czyli rastafarianie, muzyka reggae i Bob Marley.

Na Jamajce wokół marihuany wykształciła się niepowtarzalna, specyficzna kultura i od wielu lat spora część turystów wyprawia się do tego kraju właśnie po to by poczuć i przeżyć to na własnej skórze. Palenie marihuany przez rastafarian to jak przyjmowanie sakramentu a nie zwykłe jaranie zielska.

Co ciekawe do niedawna marihuana na Jamajce była nielegalna. Dopiero niedawno została zdekryminalizowana dzięki czemu można posiadać 2 uncje czyli ok. 56,7 g. Podobno już niedługo na wszystkich międzynarodowych lotniskach na Jamajce, mają stanąć automaty, w których będzie można kupić marihuanę.

Mieszkańcy Jamajki organizują dla przyjezdnych specjalne wycieczki na których można się zajarać, a przy okazji zobaczyć plantacje marihuany i poznać Jamajkę nie co szerzej.

 

praca przy marihuanie

USA (Denver, stan Kolorado)

W Denver gdzie obowiązuje pełna legalizacja możesz zjarać się praktycznie bez ograniczeń. Obecnie zjeżdża się cała Ameryka by wziąć udział w organizowanych specjalnie pod gandzię turnusach, na których się zwiedza zwykle kilka drug disnepsaries, jakąś marihuanową farmę, czasem i jeszcze jakieś SPA, gdzie jaranie jest połączone z zabiegami kosmetycznymi na bazie konopi.

W USA kolejne stany legalizują marihuanę tak szybko że ciężko nadążyć dlatego prawdopodobnie inne miasta są warte odwiedzenia aby poszerzyć horyzonty.

 

marihuana na swiecie nimbin

 

 Australia (Nimbin)

Mało kto słyszał o miejscowości Nimbin otoczonej górami, która jest uważana za marihuanową stolicę kontynentu nad którym non-stop unosi się zapach marihuany. Nimbin oficjalnie liczy tylko 400-stu mieszkańców, jednak przez cały rok przewija tam się sporo ludzi chcących poczuć tamtejszy klimat.

Klimat marihuany rzecz jasna… Pomimo tego, że w regionie, do którego miasteczko należy posiadanie i sprzedaż gandzi są surowo karane jest to robione otwarcie w Nimbin. Miasteczko jest kolorowe, cały dzień wypełnia je muzyka, organizowane są na okrągło przeróżne warsztaty, poświęcone walce o pełną legalizację zioła w Australii, czy ekologii.

Od 1993 jest tam co roku organizowany olbrzymi konopny festiwal Mardi Grass,trwający przeważnie tydzień który ściąga tłumy entuzjastów marihuany.

muzeum konopi wieden

Austria

W Austrii a dokładniej w Wiedniu znajduje się Muzeum Konopi czyli Hemp Embassy Viena

marihuana na swiecie urugwaj

 

Urugwaj

Pełna legalizacja marihuany sprawia że jest to kraj warty odwiedzenia a cena marihuany na poziome 1,2$ za gram jest najniższą na świecie.

 

himalaje marihuana

 

Indie Nepal Himalaje

Indie w tym Himalaje oraz święto Shivy w Nepalu a wraz z nim legendarny Charas

 

Marihuana na świecie wideo;

Buch z Tobą