Obecnie na świecie liczba osób, które zmarły przez przedawkowanie marihuany wynosi… 0

czy od marihuany sie umiera

Oczywiście marihuana może mieć pośredni wpływ na Twoje życie. Miało to miejsce gdy mężczyzna przemycał samochodem 500 kg marihuany i został przez nią… przygnieciony po tym jak uderzył w przeszkodę.

ile trzeba wypalic marihuany zeby przedawkowac

Oficjalnie nie zarejestrowano przypadku przedawkowania marihuany, ponieważ przedawkowanie THC jest praktycznie niemożliwe. Dawka określona za śmiertelną jest tak duża że nawet najbardziej zagorzały sympatyk marihuany nie jest w stanie przyjąć takiej ilości która była by do tego zdolna.

śmierć od marihuany

Oczywiście naukowcy cały czas badają wpływ marihuany na człowieka i jego ciało. Francuscy badacze Odkryli naturalny hormon który blokuje THC. Dr Pier Vincenzo Piazza wyjaśnił na czym polega to zjawisko. Okazuje się że że u osób które przyjmują THC następuje drastyczny wzrost hormonu w mózgu zwanego pregnenolon. Hormon ten po stymulacji wysokimi dawkami THC zapobiega przed odurzającym wpływem marihuany, przez co mózg wytwarza 3000 razy więcej pregnenolonu.

Wyjaśnia to dlaczego im więcej marihuany przyjmujemy tym słabiej ona działa…

Jeśli chodzi o uzależnienie od marihuany to nie występuje uzależnienie fizyczne jak w przypadku np. kofeiny. Ponadto kofeinę można przedawkować a marihuanę nie.

 

czy od marihuany sie umiera

 

Kolejne prowadzone badania dla przedawkowania marihuany to LD-50. Badanie LD-50 polega ustaleniu dawki, 50% śmiertelności badanej grupy. W pierwszej kolejności prowadzono badania LD-50 na szczurach w którym podano bardzo wysokie dawki sięgające około 1000mg/kg. Kolejne badania na większych zwierzętach jak małpy czy psy nie potrafiły wykazać śmiertelnej dawki nawet przy sporych dawkach – 3000mg/kg.

przedawkowanie marihuany

 

Jak badania mają się do ludzi ?

Dawka 3000mg/kg odpowiada człowiekowi który waży 70 kilogramów i spożył 210 gram czystego THC. Biorąc pod uwagę, że średni poziom THC w marihuanie jest na poziomie około 15%, to osoba ta musiałaby spalić 1,575kg marihuany na raz w celu osiągnięcia takiego samego poziomu THC jak w badaniach jego    toksyczności.

Trzeba dodać że LD-50 dla aspiryny wynosi 200mg/kg a dla kofeiny 192mg/kg

Potrafisz spalić ponad 1,5kg marihuany na raz ? no właśnie 🙂

 

Przedawkowanie marihuany wideo;

 

Buch z Tobą