W tym wpisie poznasz sposoby palenia marihuany. Co ciekawe, marihuanę można palić na wiele sposobów. Sprawdź czy znasz wszystkie przedstawione sposoby palenia marihuany.

sposoby palenia marihuany skret

Sposoby palenia marihuany – Joint & Skręt

W zasadzie najpopularniejsza metoda palenia marihuany czyli popularny joint ( skręt ). Wystarczy skręcić jointa i gotowe.  Na początku trzeba jednak opanować sztukę kręcenia jonitów. Z czasem będziesz kręcił jointy coraz szybciej i coraz wyższej jakości.

 

sposoby palenia marihuany joint

 

Jak zrobić jointa czyli skręta?

 

sposoby palenia marihuany joint

 

Zadbaj o niezbędne wyposażenie. Potrzebujesz bletek, filtra lub ustnika oraz staffu do skręcania jointa.

Na początku robienia jointów warto kupować bibułki do tytoniu ( posiadają pasek z klejem ) co ułatwia końcowe sklejanie jonitów. Przy wyborze bletek pamiętaj aby papier był jak najcieńszy. Następnie zadbaj o filtr lub ustnik. To dzięki niemu usta nie będą bezpośrednio dotykać delikatnego papieru.  Filtr pełni dodatkowo rolę ochronną dla zdrowia – ustnik pozwala łatwiej palić jointa ale w żaden sposób nie filtruje dymu. Najważniejszy element całej układanki to dobry Staff. Im wyższej jakości tym całe palenie i efekty będą lepsze.

jak zrobic jointa

Przygotuj materiał rozdrabniając go ( najlepiej w młynku – grinder )

jak zrobic jointa

Połóż bletkę, zostawiając naturalne zagięcie i wsyp na nią materiał ( nie za dużo – lepiej wtedy się skręca )

jak zrobic jointa

Wstaw filtr lub ustnik na jednym z końców bletki

jak zrobic jointa

Weź bletkę w obie ręce. Palcem wskazującym utrzymuj tył jointa (czyli miejsce, w którym znajduje się pasek z klejem, jeśli korzystasz ze standardowych bletek), kciukami jego przód.

jak zrobic jointa

Teraz ruszaj kciukami po całej bletce w górę i w dół – palce wskazujące trzymaj nieruchomo. Dzięki temu bletka robi się elastyczna i formujesz jointa.

jak zrobic jointa

Na koniec, kiedy przód bletki zacznie się podwijać pod pasek z klejem możesz go nawilżyć śliną aby skleić jointa – gotowe.

Pamiętaj; na początku może być trudno i jointy mogą wyglądać kiepsko ale to praktyka czyni mistrza.

Sposoby palenia marihuany – Blant ( Blunt )

 

sposoby palenia marihuany blunt

 

Blant ( blunt ) według znawców od jointa ( skręta ) różni się grubością oraz tym, że nie dodaje się do niego tytoniu. Jest więc mocniejszy. Jeśli wrzucisz do bletki tylko dobry staff, to poczujesz świetny smak i moc.

sposoby palenia marihuany blant

 

Sposoby palenia marihuany – Lufka

 

sposoby palenia marihuany lufka

 

Lufka to tani, szybki i wygodny sposób palenia. Od prostych ( za 1 zł i mniej ) do zdobionych o różnych kształtach. Wadą prostej lufki jest to, że gdy materiał kończy się wypalać mogą polecieć komety do gardła czyli żarzący się kawałek, jednak jest to klasyka gatunku. Wybierz zakrzywioną ( zwężoną ) lufkę aby uniknąć „komet”.

Sposoby palenia marihuany – Bongo

 

sposoby palenia marihuany bongo

 

Czy bongo to wynalazek XXI wieku ? Nic bardziej mylnego. Pierwsze bongo zostało użyte w Chinach w XVI wieku. W tamtych czasach bonga były robione z bambusa i metalu. Dziś bongo możesz kupić akrylowe lub najlepszą opcją są szklane. Bonga akrylowe z czasem zaczynają uwalniać nieciekawy zapach i ciężko je doczyścić. Podczas palenia dym jest filtrowany i schładzany przez wodę co jest dużą zaletą. Bonga szklane łatwe ulegają uszkodzeniu – trzeba być ostrożnym.

Sposoby palenia marihuany – Butelka

 sposoby palenia marihuany butelka

 

Palenie z butelki to alternatywa dla kupionego bonga. W tym celu potrzebujesz jedynie plastikowej butelki oraz ustnika. Najlepiej aby butelka była po ok. 2 litrowym napoju dzięki czemu będzie mieć wystarczająco dużo wody do filtrowania dymu.

 

sposoby palenia marihuany butelka

Sposoby palenia marihuany – Waporyzer

Waporyzer podgrzewa marihuanę zamiast ją palić dzięki czemu zamiast dymu wytwarza parę. Para nie posiada szkodliwych substancji które znajdują się w dymie podczas normalnego palenia co jest zdrowszym sposobem przyjmowania marihuany.

sposoby palenia marihuany sisza

 

Sposoby palenia marihuany – Sisza

Szisza posiada kilka przewodów z których może korzystać kilka osób na raz więc nadaje się idealnie na palenie w większym gronie np. na imprezach itp. Dym z sziszy jest filtrowany na tej samej zasadzie co bongo. Przy korzystaniu w kilka osób materiał szybko się wypala ale to normalne jak kilka osób ściąga bucha.

sposoby palenia marihuany jablko

sposoby palenia marihuany jablko

 

Sposoby palenia marihuany- Jabłko

Jabłko także jest sposobem na palenie marihuany. Oprócz jabłka potrzebujesz rurkę oraz nóż aby wyrzeźbić w jabłku 2 dziury. Trzeba zrobić stożkowaty otwór od góry jabłka, do miejsca gdzie znajdują się pestki. Drugi otwór będzie z boku także do miejsca z pestkami. Może to być rurka wtedy nie musisz robić dziury tylko wystarczy ją wbić. Na górze umieszcza się materiał – dla bezpieczeństwa może być na folii z dziurkami a dym wciąga przez boczny otwór. Dym z jabłka ma owocowy posmak. Nie należy jeść jabłka po paleniu.

Sposoby palenia marihuany – Wiadro

Wiadro jest bardzo ekonomicznym sposobem palenia. Do tego celu potrzebujesz dwóch pojemników; większego i mniejszego. W mniejszym np. butelce wystarczy odciąć dolną końcówkę a w nakrętce wypalić dziurę na lufkę. Mniejszy pojemnik z odciętym dołem wystarczy wsadzić do większego pojemnika w którym jest woda. Po podpaleniu nabitej lufki zaczynamy unosić powoli butelkę tak, by dym zaczął się kumulować w butelce. Gdy lufka się wypali, odkręcamy nakrętkę, przykładamy usta i dociskamy butelkę do ziemi dzięki czemu dym wciska się nam do płuc. Początki mogą być trudne… może nastąpić zwrot dymu z gratisem 😉

Sposoby palenia marihuany – Puszka

Palenie z puszki? Jasne że tak. W połowie puszki zagnij ją do środka – w tym miejscu umieścisz materiał. Następnie otwórz puszkę, złam na pół i zrób dziurki aby dym dostawał się do środka.

sposoby palenia marihuany banan

Sposoby palenia marihuany – Banan

Palenie z banana

Sposoby palenia marihuany wideo;

100 sposobów na palenie marihuany;

Palenie marihuany w policyjnym radiowozie;

Dmuchawa do palenia marihuany – Oto Kush Cannon;

Najzwyklejsza dmuchawa do liści, przerobiona w dmuchawę do palenia marihuany.

 

Buch z Tobą