Suchość w ustach po paleniu marihuany to zdecydowanie jeden z największych efektów ubocznych palenia marihuany.

Suche usta a także brak śliny i trudności z przełykaniem stają się dla palaczy marihuany dużym problemem.

 

suchość w ustach po paleniu marihuany

 

Na szczęście Od 2006 roku, suchość w ustach jest przedmiotem badań Argentyńskich naukowców z Uniwersytetu w Buenos Aires. Dzięki nim wiemy już sporo o tym nieprzyjemnym aspekcie jakim jest  suchość w ustach po paleniu marihuany.

 

Dlaczego pojawia się suchość w ustach po paleniu marihuany?

Używanie marihuany sprawia, że czujemy suchość w ustach, ponieważ aktywne związki zawarte w konopiach wchodzą w interakcję z komórkami, które kontrolują wydzielanie śliny. Podczas spożywania marihuany ( palenie, waporyzacja, jedzenie itp. ), najbardziej psychoaktywny kannabinoid marihuany czyli THC łączy się z receptorami kannabinoidowymi w naszym ciele.

Receptory kannabinoidowe  znajdują się w całym organizmie człowieka, także w gruczołach ślinowych w jamie ustnej. Jak się okazuje, oba typy receptorów kannabinoidowych (CB1 i CB2) są obecne w śliniance podżuchwowej, która jest odpowiedzialna za ok. 70% całości produkcji śliny.

„Z tego względu każda forma przyjmowania marihuany będzie skutkować suchością w ustach.”

 Receptory kannabinoidowe wchodzą w interakcję z kannabinoidami zawartymi w konopiach, przez co hamują przesyłanie odpowiednich informacji od układu nerwowego do gruczołów ślinowych. W ten sposób gruczoły odpowiadające za wydzielanie śliny przestają sprawnie funkcjonować przez co pojawia się suchość w ustach po paleniu marihuany.

 

suchość w ustach po paleniu marihuany

 

Jak sobie z tym radzić?

Nie ma na to 100% sposobu można jedynie niwelować skutki. Przede wszystkim uzupełniaj płyny i dobrze się nawadniaj.

Woda dobrze się sprawdza pod warunkiem, że będziemy mieli jej spory zapas. Dobrze jest wycisnąć cytrynę do czystej wody.

Dodatkowo można stosować; anyż, pieprz cayenne, koper włoski i rozmaryn, które mają właściwości wzmagające produkcję śliny.

 

suchość w ustach po paleniu marihuany

 

Ślina bierze udział w procesie trawienia, która potrzebna będzie gdy dopadnie nas gastrofaza – kolejny efekt spożywania marihuany 😉 . Ślina umożliwia gładkie przejście pokarmu z jamy ustnej do żołądka oraz zawiera również własne enzymy trawienne, które pomagają w rozkładzie pokarmów więc jest potrzebna 😉

 

suchość w ustach po paleniu marihuany

 

Suchość w ustach po paleniu marihuany wideo;

 

Buch z Tobą